Aktualności

List intencyjny w sprawie nowego kompleksu Policji w Opolu

Data publikacji 26.03.2024

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski podpisali list intencyjny w sprawie budowy nowego policyjnego kompleksu w Opolu. Podpisanie odbyło się przy udziale Komendanta Miejskiego Policji w Opolu insp. Rafała Drozdowskiego, gdyż nowy budynek ma być przeznaczony na Komisariat II Policji w Opolu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dodatkowo ma się tam znaleźć również Policyjna Izba Dziecka Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Nowy kompleks ma umożliwić prosty i wygodny dostęp do policjantów pełniących służbę w Opolu.

List intencyjny podpisany został 26 marca 2024 r. Sygnatariuszami są Skarb Państwa reprezentowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Magdalenę Nguyen-Fudalę oraz miasto Opole reprezentowane przez Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego przy udziale Komendanta Miejskiego Policji w Opolu insp. Rafała Drozdowskiego. Stanowi on wyraz woli Stron podejmujących ze sobą współpracę dla osiągnięcia zamierzonego celu – budowy nowego policyjnego kompleksu w Opolu służącego wszystkim mieszkańcom miasta.

Kompleks policyjny przy ul. Zielonogórskiej w Opolu projektowany jest nie tylko na siedzibę Komisariatu II Policji. Mieścić ma się tam również Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Policyjna Izba Dziecka Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Gmina Opole ma na ten cel przeznaczyć 500 000 złotych.

List intencyjny jest pierwszym krokiem do tego celu. Wszystko to w trosce o mieszkańców miasta, by mieli prosty i wygodny dostęp do policjantów pełniących służbę w Opolu. Dotychczasowa siedziba Komisariatu II Policji w Opolu przy ul. Chabrów ma pozostać w dyspozycji opolskiej Policji.

  • 4 osoby podpisują listy intencyjny
  • 4 osoby podpisują listy intencyjny
  • 4 osoby podpisują listy intencyjny

Film VID-20240326-WA0020.mp4

Pobierz plik VID-20240326-WA0020.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.28 MB)

Powrót na górę strony