Aktualności

Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 25.03.2024

Kilka dni temu uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu oficjalnie rozpoczęli sezon motocyklowy. Młodzież po raz kolejny na terenie szkoły zorganizowała imprezę promującą bezpieczeństwo jednośladów w ruchu drogowym. Na miejscu nie mogło zabraknąć opolskich policjantów, którzy przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz omawiali najczęstsze błędy popełniane przez fanów „dwóch kółek”.

Za nami pierwszy dzień wiosny, a corazładniejsza pogoda zachęca użytkowników drogi do jazdy motocyklem. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu kilka dni temu oficjalnie rozpoczęli swój sezon motocyklowy. Na terenie szkoły odbyła się impreza promująca bezpieczeństwo jednośladów w ruchu drogowym. Na miejscu nie mogło zabraknąć opolskich policjantów.

Podczas spotkania z miłośnikami jednośladów podkom. Tomasz Kukułka – ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, omówił najczęstsze błędy popełniane przez motocyklistów i motorowerzystów. Ponadto przedstawił kilka rad, które mogą pomóc w bezpiecznym podróżowaniu jednośladem.

Policjanci opolskiej drogówki wykorzystują każda okazję, by przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Kilka dni temu wzięli udział w XII Targach Motocyklowych pn. „Wrocław MotorcycleShow 2024”, które odbyły się w Hali Stulecia we Wrocławiu. W wydarzeniu brali udział również policjanci z Wrocławia, Łodzi oraz Niemiec. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, a także do porozmawiania o technice jazdy jednośladem, przepisach oraz dobrych praktykach na drodze.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów razem z motocklistą, obok stoi motocykl.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów z Polski oraz Niemiec.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz kobietę, która siedzi na motocyklu.
  • Zdjęcie przedstawia motocykle, a na nich policjant z Polski oraz Niemiec.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas prelekcji.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów, obok nich na motocyklu siedzi chłopiec.
Powrót na górę strony