Aktualności

Współpraca opolskiej Policji z młodymi artystami

Data publikacji 25.03.2024

Opolska Policja nawiązała współpracę z Zespołem Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Magdalenę Nguyen-Fudalę oraz dyrektora szkoły plastycznej Panią Katarzynę Kubik. W ramach przedsięwzięcia młodzi artyści będą tworzyć projekty o tematyce policyjnej. Z kolei policjanci prowadzić będą tematyczne działania profilaktyczne.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala spotkała się z Dyrektorem Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu Panią Katarzyną Kubik. Celem spotkania było zacieśnienie i omówienie współpracy między opolską Policją a szkołą plastyczną w Opolu.

W ramach współpracy opolscy policjanci, w zależności od potrzeb młodzieży, prowadzić będą spotkania profilaktyczne dotyczące m.in. przestępstw w zakresie dzieł sztuki oraz zabytków. Z kolei młodzi artyści będą tworzyć różnego rodzaju projekty o tematyce policyjnej, które następnie zostaną przekazane opolskiej Policji. Pierwsze dzieła plastyków już wzbogaciły Izbę Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Prace zostały wykonane techniką malowania na kaflach oraz na tkaninie.

  • Zdjęcie przedstawia dwie kobiety siedzące przy biurku.
  • Zdjęcie przedstawia trzy kobiety, oglądające obrazy,
  • Zdjęcie przedstawia pięć kobiet, na historycznym tle.
  • Zdjęcie przedstawia czarno-biały obraz.
  • Zdjęcie przedstawia czarno-biały obraz w ramie.
  • Zdjęcie przedstawia obraz malowany na kaflu.
Powrót na górę strony