Aktualności

Wypadek na DK nr 41- uważajmy na drodze

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci z Nysy prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego na drodze DK 41, na trasie Wierzbięcice - Niwnica. Z nieustalonych przyczyn kierujący osobowym renaultem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarowym volvo. W wyniku tego zdarzenia 19-letni kierowca renaulta został przetransportowany do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

19 czerwca, około godz. 14:00 dyżurny nyskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej 41, na odcinku Wierzbięcice - Niwnica. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariusze nyskiej drogówki, 19-letni kierujący osobowym renaultem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Następnie siłą odrzutu renault obrócił się i uderzył w jadące za nim dwie osobówki skodę i fiata. Natomiast volvo zjechało na przeciwległy pas i zderzyło się ciężarową skanią. W wyniku tego zdarzenia 19- latka przetransportowano helikopterem do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł. W wypadku został też ranny 37-letni kierowca volvo. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności w miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Wszystkie te czynności po to, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Sprawdzajmy również stan techniczny swoich pojazdów przed podróżą.

  • Wypadek na DK nr 41- uważajmy na drodze.
  • Wypadek na DK nr 41- uważajmy na drodze.
Powrót na górę strony