Aktualności

Połączył pasję z niebieskim mundurem

Data publikacji 22.03.2024

Czy można pogodzić służbę w policji z pasją? Policjant służby kryminalnej z Głubczyc udowadnia, że tak! Dodatkowo jedno i drugie może być źródłem ogromnej satysfakcji. W Lublińcu odbyła się VIII edycja elitarnego biegu „Setka Komandosa”, w której udział wziął funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. To jego kolejny bieg w tym roku. Na swoim koncie ma także udział w ćwierćmaratonie oraz półmaratonie komandosa.

15 marca br. po raz VIII odbył się elitarny bieg „SETKA KOMANDOSA”. Na linii startu w Lublińcu stanęło ponad 700 reprezentantów służb mundurowych z całego kraju. By pod osłoną nocy rozpocząć swoje prawdziwie ekstremalne wyzwanie biegowe. O godz. 22:00 w ciężkich warunkach pogodowych zawodnicy wystartowali w morderczym biegu na odcinku 100 km. Uczestnicy musieli przemierzyć trasę częściowo z ekwipunkiem, w ciągu 20 godzin, w trakcie których na ich drodze pojawiały się liczne przeszkody terenowe i fizyczne. Zawodnicy startowali w pełnym umundurowaniu polowym i z plecakiem o wadze 10 kg na pierwszej pętli. Po pokonaniu 40 km uczestnicy pokonywali dalszą cześć biegu w sportowym ubiorze.

Jak twierdzi nasz kolega „100K” to nie ostatnie wyzwanie biegowe przed nim w tym roku.
Zamierza wziąć udział w kolejnych biegach – O nóż komandosa oraz w Maratonie Komandosa, które wliczają się do cyklu „Wielkiego Szlema Komandosa”, na który składają się: Bieg o Nóż Komandosa, Ćwierćmaraton Komandosa, Półmaraton Komandosa, Maraton Komandosa oraz Setka Komandosa.

Niestety nie wszystkim zawodnikom udało się ukończyć ten morderczy bieg. „100K” wymaga od uczestników
przede wszystkim świetnej kondycji fizycznej, wcześniejszego przygotowania, a także odpowiedniego rozplanowania sił. W tym roku dla  150 osób to wyzwanie stało się nieosiągalne.
 

Naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 

Powrót na górę strony