Aktualności

Pijany przewoził narkotyki

Data publikacji 15.06.2018

Zaczęło się kontrolą drogową. 41-letni mieszkaniec Opola miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, posiadał przy sobie kilka gramów MDMA. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli kolejne 200 gramów różnych narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

6 czerwca, w godzinach wieczornych na jednej z ulic w centrum Opola, kryminalni z KMP zatrzymali do kontroli mężczyznę. Kierujący osobowym roverem 41-latek, okazał się mieszkańcem miasta z kryminalną przeszłością. Ten fakt oraz nerwowe zachowanie mężczyzny w trakcie legitymowania, wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Postanowili on bliżej przyjrzeć się kierowcy oraz temu co może przy sobie posiadać.

Po sprawdzeniu, kryminalni znaleźli przy mieszkańcu Opola kilka gramów MDMA. Dodatkowo okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem pokazało ponad 1,5 promila. Natomiast, kiedy policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny, znaleźli w nim blisko 150 gramów marihuany, ponad 45 gramów MDMA oraz kilka gramów amfetaminy.

41-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości, do którego się przyznał. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony