Aktualności

Kontrolowali przewóz odpadów na pograniczu polsko – czeskim

Data publikacji 13.06.2018

Prudniccy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania DEMETER IV. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami służby celno - skarbowej kontrolowali pojazdy ciężarowe przewożące odpady na pograniczu polsko - czeskim. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na legalność przewożenia odpadów, sposób ich załadunku, a także na zgodność zawartości z dokumentacją przewozową.

Na terenie całego kraju trwa akcja DEMETER IV, która jest koordynowana przez Departament Ceł Ministerstwa Finansów. W działania włączyli się również prudniccy policjanci z ruchu drogowego. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej na pograniczu polsko – czeskim prowadzili kontrole legalności przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku.

Funkcjonariusze przede wszystkim kontrolowali pojazdy ciężarowe przewożące nieczystości. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, oznakowanie pojazdu, a także na zgodność ich zawartości z dokumentacją przewozową. Policjanci sprawdzali również stan techniczny kontrolowanych pojazdów, uprawnienia kierowców oraz trzeźwości.

Funkcjonariusze w trakcie działań skontrolowali kilkanaście pojazdów, nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości. Mimo wszystko podobne działania będą kontynuowane, a punkty kontrolne będą zlokalizowane w różnych miejscach na terenie powiatu prudnickiego.

 

  • Kontrolowali przewóz odpadów na pograniczu polsko – czeskim
  • Kontrolowali przewóz odpadów na pograniczu polsko – czeskim
  • Kontrolowali przewóz odpadów na pograniczu polsko – czeskim
Powrót na górę strony