Aktualności

,, Wolni od uzależnień ”

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali finał konkursu filmowego pn. ,,Wolni od uzależnień”. Jego przesłaniem jest świat bez używek. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie szkól podstawowych z całego powiatu.

6 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu odbył się finał konkursu „ Wolni od uzależnień ”. Jego organizatorami byli funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii - sierż. sztab. Pawła Szymkowiaka oraz mł. asp. Małgorzatę Cisowską.

W konkursie udział wzięli uczniowie z 7 szkół podstawowych z terenu powiatu: PSP nr 10 z Blachowni, PSP nr 16 ze Sławięcic , PSP ze Starego Koźla, PSP z Cisku, ZSPG z Polskiej Cerekwi oraz PSP nr 6 z Kędzierzyna-Koźla. Zadaniem uczniów było nagranie kilkuminutowego filmu o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisku na których jury złożone z przedstawicieli poszczególnych szkół, policjantów oraz zaproszonych gości, oddało najwięcej głosów.

Takie konkursy są jedną z wielu form podejmowanych działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania uzależnieniom, które na co dzień realizują policjanci zajmujący się profilaktyką. Przesłaniem konkursu jest budowanie świata bez używek, świata szczęśliwie i bezpiecznie dorastających dzieci i młodzieży, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych. Konkurs ,,Wolni od uzależnień” był doskonałą formą promocji profilaktyki rówieśniczej oraz dał uczniom możliwość twórczego przedstawienia problemu jakim są uzależnienia.

  • zdjęcie z konkursu
  • zdjęcie z konkursu
Powrót na górę strony