Aktualności

"Jak nie czytam, jak czytam" - policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji

Data publikacji 05.06.2018

Prudnickich policjantów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku. W ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie łączy”, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku – podinsp. Renata Worek, zachęcała młodzież szkolną do częstszego sięgania po lektury. Dzieci miały również możliwość zobaczyć, jak pracują policjanci oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

4 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku gościliśmy uczniów z klasy VI c  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku. Wizyta dzieci związana była z XVII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Była to doskonała okazja dla I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku – podinsp. Renaty Worek, aby spotkać się z młodzieżą szkolną i zachęcić ją do czytania książek.

Podczas spotkania z uczniami Pani Komendant przeczytała fragment książki wybranej przez nauczycieli - "Nowe przygody z Piątki z Zakątka", napisanej przez Krystynę Drzewiecką. Ideą ogólnopolskiej kampanii jest propagowanie głośnego czytania dzieciom i przypominanie dorosłym o roli czytania w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, kulturalnego, praworządnego i mądrego człowieka.

Młodzież szkolna miała również możliwość zobaczyć, jak pracują policjanci oraz zwiedzić budynek komendy. Natomiast dla policjantów była to doskonała okazja, aby porozmawiać z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

  • Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku czytał dzieciom
  • Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku czytał dzieciom
  • Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku czytał dzieciom
Powrót na górę strony