Aktualności

By uniknąć więzienia - podawał się za brata

Data publikacji 04.06.2018

48-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Groziło mu 11 miesięcy więzienia i aby uniknąć kary, podawał wyuczone na pamięć dane brata. Policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu mając podejrzenie co do mężczyzny, nie wahał się ani chwili i obserwując poszukiwanego, poinformował o jego położeniu najbliższy patrol. Mieszkaniec Opola przebywa już w zakładzie karnym.

Funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu będąc po służbie, w pewnym momencie zauważył osobę, która może być poszukiwana. O swoich podejrzeniach natychmiast poinformował telefonicznie policjantów patrolujących w tym czasie miasto. Funkcjonariusz cały czas obserwował podejrzanego i przekazywał miejsce w którym obecnie on przebywa .

Mundurowi po przyjeździe na miejsce, wylegitymowali mężczyzne. Z początku wydawało się, że mieszkaniec Opola nie jest poszukiwany i podejrzenie policjanta były bezpodstawne.

Jednak brak dokumetu tożsamości i jego nerwowe zachowanie sprawiło, że policjanci bliżej przyjrzeli się podawanym przez niego danym osobowym. Po dokładnym sprawdzeniu, mundurowi ustalili, że 48-latek podawał wyuczone na pamięć dane swojego brata. Chciał w ten sposób uniknąć rozpoznania i grożącej mu kary więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa zasądzoną mu karę 11 miesięcy więzienia.

Powrót na górę strony