Spotkanie służbowe w zakresie wykorzystywania środków zewnętrznych
Wczoraj w Narodowym Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu odbyło się spotkanie służbowe, podczas którego rozmawiano na temat wykorzystywania środków zewnętrznych z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa. Jego inicjatorami byli komendanci wojewódzcy z Opola i Wrocławia: insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz nadinsp. Paweł Półtorzycki. To szczególne wydarzenie prowadził Dyrektor Centrum Obsługi Projektów Europejskich MSWiA Pan Mariusz Kasprzyk, a prelegentami, którzy dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w kwestii pozyskiwania i wykorzystywania środków zewnętrznych, byli eksperci m.in. z KGP i CBŚP. W spotkaniu, oprócz przedstawicieli dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, udział wzięła również delegacja funkcjonariuszy i pracowników z KWP w Opolu.
Podnoszenie kwalifikacji oraz pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin, która następnie wykorzystywana jest w codziennej służbie, to dla policjantów codzienność. Tym razem przedstawiciele funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej oraz opolskiej komendy wojewódzkiej mieli wyjątkową okazję, aby spotkać się z ekspertami z kraju i poszerzyć wiedzę na temat szeroko pojętego wykorzystywania środków zewnętrznych.
Możliwość taka pojawiła się w związku ze spotkaniem o charakterze szkoleniowym, które odbyło się wczoraj w wyjątkowym miejscu na mapie Wrocławia - Narodowym Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego. To interesujące i ważne wydarzenie, którego inicjatorami byli: Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki mogło zostać zorganizowane w tak nietuzinkowej scenerii, dzięki uprzejmości władz miasta oraz Dyrektora NFM.
W trakcie spotkania swoją szeroką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem z jego uczestnikami podzielił się m.in. Dyrektor Centrum Obsługi Projektów Europejskich MSWiA Pan Mariusz Kasprzyk. Kolejnymi prelegentami, którzy wprowadzali zgromadzonych w meandry oraz tłumaczyli, jak rozwiać pojawiające się wątpliwości na poszczególnych etapach procedur związanych z wykorzystywaniem środków zewnetrznych, byli eksperci w tym zakresie: Pani Sylwia Tyszko - Doradca Dyrektora COPE (Centrum Obsługi Projektów Europejskich) MSWiA, Pan Jan Krzesiński - Kierownik Zespołu Bezpieczeństwa Wewnętrznego COPE MSWIA, podinsp. Michał Aleksandrowicz - Naczelnik WdZZPN (Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej) CBŚP, podkom. Anna Chyczewska - Radca BZPE (Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej) KGP oraz Pan Robert Skibiński - Kierownik Sekcji Pozyskiwania Środków Pomocowych Biura Finansów Komendy Głównej Policji.
Prelegenci, bazując na konkretnych przykładach oraz swoim bogatym doświadczeniu w tej materii, szczegółowo objaśniali wszelkie zawiłości prawno-proceduralne związane z pozyskiwaniem, a następnie wykorzystywaniem różnego rodzaju środków pochodzacych m.in. z międzynarodowych funduszy i grantów.
Z pewnością, dzięki zdobytej w trakcie szkolenia wiedzy, policjanci z Dolnego Ślaska i Opolszczyzny będą mogli jeszcze efektywniej uzyskiwać wsparcie finansowe od podmiotów zewnętrznych z przeznaczeniem na działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa, a zwłaszcza tych międzynarodowych. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na zwiększenie skuteczności policyjnych działań mających na celu zwalczanie przestępczości, w tym także tej zorganizowanej.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, więc każde wspólne działanie, które w konsekwencji prowadzi do poprawy jego poziomu, jest niezwykle istotne dla policjantów i wszystkich mieszkańców miast oraz powiatów.
źródło: dolnośląska Policja