Aktualności

Podziękowania dla pracownika banku, który udaremnił próbę oszustwa

Data publikacji 21.02.2024

Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Hubert Adamek wspólnie z Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle panią Sabiną Nowosielską podziękowali pracownikowi banku, który udaremnił próbę oszustwa i uchronił mieszkańca naszego miasta przed utratą pieniędzy. W słowach skierowanych do pana Grzegorza Nowakowskiego, wyrażono uznanie dla jego profesjonalizmu i zaangażowania.

Wczoraj,  Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Hubert Adamek wspólnie z Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Panią Sabiną Nowosielską spotkali się z pracownikiem banku, który udaremnił próbę oszustwa. Wręczając mu listy gratulacyjne komendant oraz prezydent miasta wyrazili podziękowania i słowa uznania za czujność, profesjonalizm oraz zaangażowanie Pana Grzegorza Nowakowskiego, jakimi wykazał się mając podejrzenia, że drugiemu człowiekowi grozi niebezpieczeństwo.

Do tego zdarzenia doszło w na początku lutego br. Do jednego z banków przyszedł 52-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który zamierzał przelać wszystkie pieniądze zgromadzone na rachunku, na konto wskazane przez przestępców. Pracownik banku w trakcie rozmowy z klientem nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być oszukiwany.  Przypuszczenia te potwierdziły się. Okazało się, że chwilę wcześniej z 52-latkiem skontaktowali się oszuści, którzy poinformowali mężczyznę, że ktoś chce wziąć na niego kredyt. By nie stracić pieniędzy mężczyzna miał iść do banku i przelać wszystkie zgromadzone środki ze swojego konta na rachunek wskazany przez przestępców. Dzięki czujności i zaangażowaniu oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji pana Grzegorza Nowakowskiego mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla nie stracił pieniędzy.

 

Zdjęcie: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Powrót na górę strony