Aktualności

Pomagamy i chronimy, również poza służbą

Data publikacji 19.02.2024

Policjantem jest się przez cały czas. Przekonał się o tym sklepowy złodziej, który został zatrzymany przez mł. insp. Huberta Adamka Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Widząc wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który próbował uciec pracownikowi ochrony komendant natychmiast zareagował i obezwładnił agresywnego 52-latka. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kradzieże grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15 lutego), po godzinie 18:00. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu  w czasie wolnym, przejeżdżając obok sklepu wielko powierzchniowego zauważył wybiegającego z marketu mężczyznę za którym biegł ochroniarz.  Gdy pracownik ochrony chciał ująć sprawcę kradzieży, agresywny mężczyzna próbował mu się wyrwać. Między mężczyznami doszło do szarpaniny.

Widząc tą sytuację mł. insp. Hubert Adamek natychmiast podbiegł i obezwładnił agresora. O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej Policji. Gdy na miejsce przyjechał patrol komendant przekazał funkcjonariuszom zatrzymanego sprawcę kradzieży. 52-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla był nietrzeźwy. Policjanci znaleźli przy nim skradziony alkohol, który został oddany właścicielowi. Mężczyzna jest znany policjantom z innych interwencji. Ma on m.in. prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej matki, w związku z podejrzeniem znęcania się nad nią.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że to nie jedyna kradzież której miał się dopuścić tego dnia. Rano w tym samym sklepie miał również ukraść alkohol. 52-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kradzieże będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Powrót na górę strony