Aktualności

Piknik rowerowy z policjantami z Opola

Data publikacji 25.05.2018

Już po raz kolejny w tym roku mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu mieli okazję spotkać się z rowerzystami. Podczas rodzinnego pikniku policjanci rozdawali odblaski oraz zapoznawali młodych rowerzystów z zasadami ruchu drogowego. Na zorganizowanym miasteczku rowerowym uczyli również, jak w praktyce bezpiecznie poruszać się w po drodze. Dorośli dzięki specjalnym alkogoglom mogli przekonać się, jak niebezpieczna jest jazda po wypiciu alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu współorganizowali wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu i Firmą Decathlon piknik rowerowy. Impreza odbyła się 19 maja na parkingu Centrum Handlowego Karolinka. Była to znakomita okazja by zapoznać małych rowerzystów z zasadami ruchu drogowego.

W przygotowanym miasteczku rowerowym, pod czujnym okiem policjantki z ruchu drogowego, dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Mundurowi współorganizowali konkurs plastyczny związany z bezpieczeństwem w ruchem drogowym. Były również konkurencje praktyczne, w ramach których ocenialiśmy poprawność trasy pokonanej na miasteczku rowerowym. Licznie zebrani goście, którzy uczestniczyli w konkursach całymi rodzinami, w prezencie otrzymali od nas odblaski. Dorośli z kolei, dzięki specjalnym alkogoglom mogli przekonać się, jak niebezpieczna jest jazda po wypiciu alkoholu.

Jednym z celów pikniku było zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze. Rowerzyści są grupą szczególnie zagrożoną, dlatego tak ważne jest aby już od najmłodszych lat znali zasady jakich musi przestrzegać każdy właściciel dwóch kółek. Z tego powodu staramy się korzystać z każdej możliwej okazji aby przypominać o zasadach bezpiecznej jazdy.

  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
  • Piknik rowerowy z policjantami z Opola
Powrót na górę strony