Aktualności

Młodzież odwiedziła namysłowską komendę

Data publikacji 24.05.2018

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Namysłowie. Wizyta związana była z kampanią: „Poznajemy zawody”. W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się z etapami rekrutacji do służby w Policji, odwiedzili gabinet komendanta, a także wcielili się w rolę techników kryminalistyki.

W ramach kampanii „Poznajemy zawody” młodzież gimnazjalna ze Świerczowa wraz z opiekunami odwiedzili namysłowską komendę. Podczas spotkania młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy komendanta, technika kryminalistyki i oficera dyżurnego.

Każdy uczestnik spotkania mógł poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za kierownicą radiowozu. Młodzież chętnie sprawdzała jak działa alkomat, jak zakłada się kajdanki czy używa policyjnej tonfy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również pobieranie odcisków palców.

Podczas wizyty uczniowie zadawali wiele pytań, na które z chęcią odpowiadał komendant. Na zakończenie, bogatsi o nowe doświadczenia, zabrali ze sobą foldery rekrutacyjne „Zostań opolskim policjantem” i pamiątkowe broszury o służbie w Policji.

 

  • Młodzież odwiedziła namysłowską komendę
  • Młodzież odwiedziła namysłowską komendę
  • Młodzież odwiedziła namysłowską komendę
Powrót na górę strony