Aktualności

Nasza pierwsza w tym roku zbiórka krwi

Data publikacji 13.02.2024

Opolscy policjanci od lat angażują się w akcje krwiodawstwa. Do wspólnego wolontariatu zapraszamy mieszkańców naszego województwa oraz inne służby mundurowe. Tak też było i tym razem, na naszej pierwszej zorganizowanej akcji w 2024 roku. Wsparli nas koledzy z opolskiej Służby Celno-Skarbowej. Ponad 6 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

12 lutego odbyła się pierwsza nasza zbiórka krwi w tym roku. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.  W trakcie całego dnia zbiórki, udało się zebrać ponad 6 litrów tego najcenniejszego daru.

Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ten dar uratował już nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

  • 2 f-szy służby celno-skarbowej siedzi i oddaje krew
  • krwiobus i namiot policyjny na placu przed komendą
  • policjant i funkcjonariusz służby celno-skarbowej obok krwiobusa trzymający w reku czekoladę
  • policjant, krwiobus i radiowóz na placu komendy policji
  • policjanci podczas pobierania krwi w krwiobusie
Powrót na górę strony