Aktualności

Nietrzeźwy sprawcą zdarzenia

Data publikacji 21.05.2018

Niedostosowanie prędkości na łuku drogi było prawdopodobną przyczyną zjechania do rowu, a następnie dachowania osobowej skody. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 62-letni kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielne popołudnie policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie gminy Branice. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 62-letni kierujący osobową skodą, mieszkaniec gminy Branice, nie dostosował prędkości do warunków na drodze przez co zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z samochodu.

Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

62-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!

Powrót na górę strony