Aktualności

Z blisko 3 promilami za kółkiem

Data publikacji 17.05.2018

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Gogolina, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany w ramach ujęcia obywatelskiego mężczyzna miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. 54–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

W ostatnią sobotę, 12 maja, po godzinie 20:00, oficer dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy hyundaia, który został ujęty przez mieszkańca Gogolina. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak przyjechał na stację paliw zrobić drobne zakupy.

Świadek zdarzenia widząc w jakim stanie na stację paliw przyjechał kierowca wyciągnął z samochodu kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce policję. Badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie 54-latka.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Film Z blisko 3 promilami za kółkiem

Powrót na górę strony