Aktualności

Multiwłamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 02.02.2024

Namysłowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże i włamania na terenie powiatu. Wartość poniesionych strat sięgnęła 36 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili zatrzymanemu już ponad 20 włamań do domów letniskowych. Niektórzy z poszkodowanych dopiero od kryminalnych dowiedzieli się o włamaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy, podejrzany może mieć na swoim koncie więcej włamań. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Do kradzieży z włamaniem dochodziło od początku grudnia 2023 roku. Wówczas do funkcjonariuszy zgłaszały się osoby pokrzywdzone. Zawiadomienia dotyczyły kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie miasta Namysłów. Sprawca poza uszkodzeniem drzwi wejściowych dokonywał kradzieży wartościowych rzeczy tj. telewizory sprzęt AGD, elektronarzędzia czy sprzęt ogrodowy. Łączne straty oszacowane zostały na blisko 36 tysięcy złotych.

Policjanci pionu kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, zgromadzili szereg materiałów dowodowych. Przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych, zabezpieczyli monitoringi. Ich praca pozwoliła na wytypowanie sprawcy.

29 stycznia śledczy zatrzymali typowanego mężczyznę do kontroli drogowej. Następnie podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono przedmioty pochodzące z przestępstwa. 37 - letni mieszkaniec powiatu opolskiego usłyszał 22 zarzuty. Sprawa ta ma charakter rozwojowy gdyż do KPP Namysłów zgłaszają się inni pokrzywdzeni. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10-lat więzienia.

Powrót na górę strony