Aktualności

Policyjna para zatrzymała na gorącym uczynku złodzieja

Data publikacji 30.01.2024

On jest kryminalnym, ona dzielnicową. Prywatnie para, razem robili zakupy w jednym z marketów w mieście. W pewnym momencie zauważyli, jak pewien mężczyzna chowa butelkę alkoholu i wybiega ze sklepu. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniósł konsekwencję swojego czynu. Postawa naszych funkcjonariuszy spotkała się z dużym uznaniem wśród klientów oraz pracowników sklepu. To kolejny dowód na to, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę, 28 stycznia, po godzinie 20:00 w jednym z marketów na terenie Prudnika. Dwoje policjantów, będąc po służbie zauważyli mężczyznę, który z półki sklepowej wziął dwie butelki alkoholu i schował do kieszeni kurtki. Następnie 38-letni mieszkaniec Prudnika ominął kasy i szybko wyszedł ze sklepu.

Policjanci bez chwili wahania ruszyli za mężczyzną i zatrzymali go. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy skradziony towar został odzyskany i wrócił do dalszej sprzedaży. Natomiast złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniósł konsekwencje swojego czynu. Mieszkaniec Prudnika został ukarany 500-złotowym mandatem przez umundurowanych policjantów, którzy wezwani zostali na miejsce interwencji.

Działanie funkcjonariuszy spotkało się z dużym uznaniem wśród klientów oraz pracowników sklepu. To kolejny dowód na to, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

 

Powrót na górę strony