Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży sklepowych

Data publikacji 30.01.2024

Niecałe pół godziny po kradzieży policjanci z Praszki zatrzymali jadących osobową mazdą dwóch mieszkańców województwa łódzkiego. 35 i 37-latek ukradli w jednym ze sklepów spożywczych w Rudnikach słodycze warte ponad 700 złotych. Podczas kontroli bagażnika okazało się, że tego dnia mieli na sumieniu znacznie więcej takich czynów. Mundurowi zabezpieczyli słodycze, kosmetyki i artykuły chemiczne o łącznej wartości ponad 2 500 złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą grozi do 5 lat więzienia, a w warunkach recydywa kara może zostać zwiększona o połowę.

W czwartek (25 stycznia) policjanci z Praszki zostali powiadomieni o kradzieży w jednym ze sklepów w Rudnikach. Sprawcy mieli odjechać z miejsca niebieska mazdą.

Do działania natychmiast przystąpili praszkowscy policjanci, którzy na trasie pomiedzy Praszką, a Strojcem napotkali ten samochód i zatrzymali do kontroli. Samochodem podróżowali 35 i 37-latek z województwa łódzkiego. Podczas sprawdzenia bagażnika funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość artykułów chemicznych, kosmetyków i słodyczy. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy prowadzący tę sprawę ustalili, że obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. W dniu zatrzymania - do południa - „odwiedzili” 7 sklepów na terenie województwa łódzkiego i opolskiego gdzie ich łupem padły słodycze, artykuły chemiczne i kosmetyki. Łączna wartość odzyskanych przez policjantów przedmiotów to ponad 2 500 złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

  • Wnętrze bagażnika. Wewnątrz trzy torby, a w nich artkuły chemiczne, maszynki jednorazowe do golenia i czekolady.
  • Na asfalcie po lewej stronie stoi zielona torba na zakupy całkowicie wypełniona obok niej czarna torba zapinana na zamek błyskawiczny. Po prawej stronie kadru leżą ułożone w szeregu jedna na drugiej tabliczki czekolady.
Powrót na górę strony