Aktualności

Grali po to by ostrzegać przed oszustwami

Data publikacji 30.04.2018

W ubiegłych latach uczestnicy miejskiej gry terenowej, na stacji policyjnej, wcielali się w funkcjonariuszy śledczych i ruchu drogowego. Były sprawy kryminalne i zdarzenia drogowe, zgłaszali też kradzież roweru. Tym razem ich zadaniem było nagranie dobrego materiału dla ekipy telewizyjnej. A sprawa dotyczyła oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”.

Gra terenowa zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu jak każdego roku przyciągnęła mnóstwo uczestników. I tym razem policjanci z Brzegu zaangażowali się w tę imprezę. Drużyny będące na zielonej trasie odwiedzały brzeską komendę. Ich zadaniem było wcielić się w ekipę telewizyjną i dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich to dochodzeniowiec, który wie o sprawie wszystko, drugi to oficer prasowy, którego zadaniem było zrelacjonowanie telewizyjnemu redaktorowi zdarzenia.

Sprawa, dotyczyła oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”. Zadaniem funkcjonariusza prowadzącego postępowanie było przekazanie jak najwięcej ważnych informacji oficerowi prasowemu. Zadaniem oficera zaś, było nagranie się dla ekipy telewizyjnej tak, aby przekazać w jaki sposób oszuści działają. Ważne by zaznaczył też jak ustrzec się przed oszustami i jak się zachować kiedy dzwoni do nas obca osoba i prosi o pieniądze.

W grze brały udział dzieci i dorośli, młodzież i seniorzy. Drużyny dobrze się bawiły, a przy okazji dowiedziały się wiele cennych informacji o oszustwach, które watro przekazać znajomym seniorom, naszym rodzicom i dziadkom.

  • Miejska Gra Terenowa
  • Miejska Gra Terenowa
  • Miejska Gra Terenowa
  • Miejska Gra Terenowa
  • Miejska Gra Terenowa
  • Miejska Gra Terenowa
Powrót na górę strony