Aktualności

Dramatyczna interwencja w obiektywie policyjnej kamery - obezwładniony nożownik

Data publikacji 11.01.2024

Bardzo dramatyczny przebieg miała interwencja przeprowadzona przez policjantów z Komisariatu I Policji w Opolu. Przed dworcem PKP w Opolu awanturował się mężczyzna z kilkudziesięciocentymetrowym nożem w ręku. W pewnym momencie podpalił swoje ubranie. Policjanci musieli podjąć zdecydowane i szybkie działania. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i ugasili jego odzież. Jeszcze w karetce 56-latek był wciąż agresywny. Decyzją lekarzy został on pozostawiony w szpitalu na obserwacje.

11 stycznia, po godz. 4:00 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że przed dworcem PKP w Opolu, mężczyzna miał oblać się substancją łatwo palną i zamierza się podpalić. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, odzież którą mężczyzna rozrzucił wokoł siebie już płonęła.

W trakcie interwencji mężczyzna trzymał nóż i był agresywny. St. post. Łukasz Ciolek i st. post. Bartosz Biernacki musieli podjąć zdecydowane i szybkie działania. Mężczyzna po kilkukrotnym wezwaniu do odrzucenia nożna, po chwili odrzucił niebezpieczne narzędzie. Policjanci obezwładnili mężczyznę i ugasili jego odzież. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał 56-latka do szpitala w asyście funkcjonariuszy.

W trakcie przejazdu karetką, mężczyzna wciąż był agresywny. W szpitalu, decyzją lekarzy został on pozostawiony na dalszą obserwację.

Film VID-20240111-WA0007.mp4

Opis filmu: deskrypcja w załączniku

Pobierz plik VID-20240111-WA0007.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.33 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony