Aktualności

Prawdziwie trzeźwy „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 08.01.2024

Nietrzeźwi kierowcy są dużym problemem na naszych drogach. Dlatego niemal codziennie przypominamy, że prawne konsekwencje jazdy po alkoholu to nie największy problem. Prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy dojdzie do tragedii. Mając to na uwadze, strzeleccy policjanci organizują systematycznie działania „Trzeźwy poranek”. Również i dzisiaj, od wczesnych godzinnych porannych, mundurowi przeprowadzili blisko 1700 badań stanu trzeźwości. Ku naszej radości wszyscy przebadani kierowcy wykazali się odpowiedzialnością. Żaden z nich nie wsiadł dziś „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym kierowcom!

Dzisiaj, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich przeprowadził przy współpracy z komendami powiatowymi z Kędzierzyna-Koźla oraz Nysy działania "Trzeźwy poranek".  W trakcie działań, od godz. 5.00, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości każdego kierującego na drodze krajowej nr 94 oraz  w Strzelcach Opolskich. Funkcjonariusze łącznie przebadali blisko 1700 kierujących, i co należy na szczególne wyróżnienie oraz co nas miło zaskoczyło, podczas dzisiejszych działań żaden z kierujących nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Cel jaki przyświeca działaniom „Trzeźwy poranek” oraz częste codzienne kontrole trzeźwości strzeleckiej drogówki został zrealizowane. Profilaktyka związana ze sprawdzaniem trzeźwości to przede wszystkim uświadamianie kierującym o zagrożeniach wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz eliminacja z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i poprawę bezpieczeństwa.

Podjęte działania mają na celu kształcenie właściwych postaw i zachowań  kierowców oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policyjne działania profilaktyczne „przeciw pijanym kierowcom” spotykają się z coraz większym zainteresowaniem oraz aprobatą społeczeństwa. Niewątpliwie wpływa to na wzrost poziomu wiedzy i świadomości lokalnej społeczności na temat tego negatywnego zjawiska, jakim jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów kontrolujących trzeźwość.
  • Zdjęcie przedstawia kokpit samochodu.
  • Zdjęcie przedstawia radiowóz.
Powrót na górę strony