Aktualności

Okradał skarbonę w kościele – grozi mu 10 lat więzienia

Data publikacji 04.01.2024

Kryminalni z Olesna zatrzymali podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnej skarbony. Śledczy ustalili, że 37-latek wielokrotnie włamywał się do skarbony w jednym z oleskich kościołów. Były to dobrowolne datki wiernych, często kwoty niewielkie, ale podarowane z potrzeby serca. Zebrane pieniądze pozwalały chociażby przeprowadzać niezbędne remonty. Nie powstrzymało to jednak mieszkańca powiatu, by niemal 30 razy okradać przysłowiowy "wdowi grosz". Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

W październiku zeszłego roku policjanci z Olesna zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy ze skarbony w jednym z oleskich kościołów. Tą sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania, a w połowie grudnia do zatrzymania 37-letniego mieszkańca powiatu oleskiego podejrzewanego o kradzieże pieniędzy.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna od września do połowy grudnia, 27 razy włamał się do kościelnej skarbony.

Podejrzany usłyszał 27 zarzutów kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbony, do których się przyznał. Grozi mu nawet do 10-lat więzienia.

Powrót na górę strony