Opolszczyzna na jednośladach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Opolszczyzna na jednośladach

Data publikacji 23.04.2018

Sezon na dwa kółka w pełni. Pogoda sprzyja, aby zamienić samochód na jednoślad. Pamiętajmy przy tym, że choć zmieniamy środek transportu, to przepisy pozostają niezmienne. Czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – wszyscy korzystamy z tych samych dróg. Dlatego zainaugurowaliśmy już akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu". Dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg

Ogólnopolska akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu" trwa już od weekendu. W sezonie wiosenno-letnim na naszych drogach jest zdecydowanie więcej jednośladów. To zarówno motocykliści, motorowerzyści jak i rowerzyści. Wraz ze wzrostem tej liczebności, rośnie ilość niebezpiecznych sytuacji z ich udziałem. Nasza akcja jest po to, aby zmienić tą tendencję.

Do głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż należy zaliczyć nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Prędkość dotyczy raczej motocyklistów – zwłaszcza tych młodych. Problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu jest jedną z przyczyn zdarzeń z udziałem rowerzystów – głównie seniorów. Błędy jednak mogą przydarzyć się każdemu. Dlatego apelujemy o wzajemny szacunek i uwagę. Kierowcy jednośladów i dwuśladów muszę widzieć się wzajemnie i właściwie reagować na siebie.

  • briefing
  • briefing
  • briefing