Aktualności

Dwóch mężczyzn holowało samochód – obaj mieli zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 29.12.2023

W minionym tygodniu, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który holował inne auto. Podczas wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że zarówno jeden, jak i drugi kierujący złamali prawo, kierując samochodem. 38-letni mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a jego 42-letni kompan miał aktywny zakaz kierowania pojazdami na okres 3 lat. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że holowany samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Warto wspomnieć, że w obydwu pojazdach razem z mężczyznami podróżowały ich partnerki, które posiadały prawo jazdy, ale jak stwierdziły bały się kierować samochodami w trakcie ich holowania.

W minionym tygodniu, policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic Strzelec Opolskich zauważyli toyotę, której kierujący holował na linie osobowego volkswagena. Uwagę policjantów zwrócił fakt, że połączenie giętkie między pojazdami było nieprawidłowe, dlatego też zatrzymali oba samochody do kontroli drogowej. Policjanci, w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że dwaj mieszkańcy powiatu strzeleckiego nie powinni w ogóle wsiąść za kierownicę prowadzonych pojazdów. Jak się okazało, pierwszy z nich, który kierował toyotą, 38-latek, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego 42-letni kolega, który siedział za kierownicą holowanego auta miał aktywny zakaz kierowania pojazdami na okres trzech lat.   

Dodatkowo policjanci ustalili, że volkswagen, który był pojazdem holowanym, nie posiadał aktualnych badań technicznych, bowiem skończyły się one w marcu br. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu, a za popełnione wykroczenie, czyli nie poddanie pojazdu obowiązkowemu badaniu technicznemu policjanci sporządzili wobec kierowcy wniosek o ukaranie do sądu.

Warto wspomnieć, że obaj kierowcy w swoich pojazdach przewozili kobiety, które to posiadały uprawienia do kierowania pojazdami. Obie pasażerki przekazały policjantom, że osobowy volkswagen uległ tego samego dnia awarii, jednak one razem bały się kierować samochodami w trakcie ich holowania. Nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, jednomyślnie namówiły swoich partnerów, by wsiedli za kierownicę swoich aut, a co za tym idzie do złamania sądowego zakazu.

Mimo dżentelmeństwa jakim wykazali się względem swoich partnerek, mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Za kierowanie wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony