Aktualności

Myślał, że wynajął domek w okolicy Zakopanego - stracił blisko 5 tysięcy złotych

Data publikacji 28.12.2023

Mieszkaniec powiatu nyskiego znalazł atrakcyjną ofertę świątecznego wypoczynku dla swojej rodziny. Piękne widoki, domek na wyłączność i atrakcyjna cena skłoniły go do rezerwacji i opłaty znalezionej oferty. Gdy szczęśliwy ze swoją rodziną udał się w rejon Zakopanego, gdzie planował wypoczynek, okazało się, że zarezerwowany domek nie istnieje. W ten sposób mężczyzna stracił blisko 5.000 złotych.

Oszuści internetowi wykorzystują każdy możliwy sposób, aby się wzbogacić. Zakładają fikcyjne strony internetowe, wystawiają fałszywe atrakcyjne ogłoszenia na różnych portalach internetowych, wstawiają podretuszowane zdjęcia. Wszystko po to, by wejść w posiadanie naszych oszczędności.

Niestety, przekonał się o tym mieszkaniec powiatu nyskiego, który kilka dni temu na jednym z portali internetowych znalazł atrakcyjną ofertę świątecznego wypoczynku dla swojej rodziny w rejonie Zakopanego. Piękne widoki, domek na wyłączność i atrakcyjna cena skłoniły go do rezerwacji i opłaty znalezionej oferty. Gdy szczęśliwy ze swoją rodziną udał się kilkaset kilometrów od swojego miejsca zamieszkania na planowany odpoczynek, okazało się, że zarezerwowany domek nie istnieje. Na dodatek strona internetowa, na której znalazł ogłoszenie wynajmu została usunięta, a podany wcześniej telefon kontaktowy nie odpowiada. W ten sposób mężczyzna padł ofiarą oszustwa i stracił blisko 5.000 złotych.

Przed nami Sylwester, który wielu osobom kojarzy się z wyjazdem i świętowaniem nowego roku z dala od miejsca zamieszkania. W Internecie znajduje się wiele atrakcyjnych ofert, niestety, część z nich nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Dlatego przypominamy, aby przed opłatą naszego sylwestrowego wyjazdu:

- sprawdzić, czy interesująca nas kwatera istnieje, np. za pomocą kamer umożliwiających podgląd okolicy;

- dokładnie zweryfikować opinie o obiekcie, korzystając z różnych źródeł;

- ustalić jak najwięcej informacji o ogłoszeniodawcy - jeśli w ogłoszeniu jest podanych bardzo mało informacji o obiekcie, brak danych kontaktowych to powinno to wzbudzić naszą czujność;

- zweryfikować na stronach wiarygodność obiektów - uczciwe firmy oferujące usługi wypoczynkowe na swoich portalach społecznościowych oraz stronach internetowych mają umieszczone regulaminy oraz kontakt do właściciela obiektu, a także nr NIP, REGON czy KRS;

- sprawdzić, czy w ogłoszeniu są realne zdjęcia obiektu.

Pamiętajmy również, aby zostawić na wszelki wypadek całą dokumentację związaną z rezerwacją wypoczynku. W przypadku niewywiązania się z umowy, taka dokumentacja będzie pomocna przy odzyskaniu utraconych środków.

Powrót na górę strony