Aktualności

Za golfa zapłacił narkotykami

Data publikacji 20.04.2018

Blisko 30 gramów narkotyków zabezpieczyli śledczy z Brzegu. 35 i 38-latek wpadli podczas transakcji. Starszy z nich miał udzielić młodszemu blisko 20-gramów marihuany. Było to rozliczenie w zamian za osobowego volkswagena. Sam też posiadał po kilka porcji amfetaminy i marihuany. Teraz ich sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego doszło 16 kwietnia kilka minut przed godziną 15:00. Z informacji jakie posiadali śledczy wynikało, że tego dnia, w jednej z miejscowości pod Brzegiem, ma dojść do transakcji narkotykowej. Kiedy na posesji jednego z podejrzewanych zauważyli siedzących w oplu mężczyzn, postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Na ich widok siedzący za kierownicą mężczyzna foliowy pakunek ukrył w schowku. Późniejsze badanie pokazało, że było tam blisko 20 gramów marihuany. Pasażer natomiast, w saszetce schował ponad 5 gramów amfetaminy, a w kieszeni miał kilka porcji marihuany. Mężczyźni tłumaczyli, że narkotykowa transakcja jest dopełnieniem innego zakupu. 38-letni pasażer miał się w ten sposób rozliczyć za zakup golfa II.

Kryminalni zatrzymali podejrzanych, a narkotyki zabezpieczyli. 35-letni kierowca opla usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Natomiast 38-letni pasażer, oprócz posiadania, odpowie też za udzielanie narkotyków w celu przyjęcia korzyści majątkowej. Młodszy z zatrzymanych musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności, starszemu zaś grozi do 10 lat więzienia.

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki

Film Za golfa zapłacił narkotykami

Powrót na górę strony