Aktualności

Dyżurny strzeleckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja roweru

Data publikacji 18.12.2023

Nie rzadko funkcjonariusze Policji reagując na problemy zgłaszane przez społeczność lokalną, podejmują interwencję w czasie wolnym od pracy. Asp. sztab. Tomasz Cieślicki po raz kolejny udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. Spostrzegawczość i szybka reakcja dyżurnego ze strzeleckiej komendy doprowadziła do zatrzymania złodzieja roweru w czasie wolnym od służby. 28-latkowi za kradzież pojazdu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony jednoślad został już przekazany jego właścicielowi.

Kilka dni temu, asp. sztab. Tomasz Cieślicki, ponownie udowodnił, że służba nie kończy się wraz ze zdjęciem policyjnego munduru. Strzelecki dyżurny, będąc w czasie wolnym od służby, idąc jedną z ulic miasta zauważył jadącego rowerem mężczyznę, który poruszał się pojazdem mającym pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusz bez chwili wahania zatrzymał 28-latka jadącego jednośladem. Następnie o zaistniałej sytuacji poinformował strzeleckich mundurowych, będących w tym czasie w służbie. Po przyjeżdzie na miejsce patrolu Policji, dyżurny przekazał mundurowym ujętego mężczyznę.

Finalnie zatrzymany 28-latek usłyszał zarzut kradzieży roweru. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem - za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzoony rower szybko wrócił do rąk prawowitego właściciela.

Swoją postawą dyżurny, asp. sztab. Tomasz Cieślicki, niewątpliwie zasłużył na słowa uznania. Po raz kolejny udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.