Aktualności

Razem z nami dzieci poznawały literkę "P" jak Policja

Data publikacji 15.12.2023

Policjantów z Kluczborka odwiedziła grupa pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku. Wizyta zorganizowana była w związku z poznaniem przez uczniów literki "P". Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali uczniom jak wygląda ich codzienna służba. Policjanci przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o ograniczonym zaufaniu do osób obcych. Na zakończeniu spotkania nasi mali "wizytatorzy" otrzymali tematyczne książeczki oraz odblaski.

Wczoraj tj. 14 grudnia, kluczborską jednostkę policji odwiedzili uczniowie klasy I C, ze szkoły podstawowej nr. 2 w Kluczborku. Pierwszaki gościli u na w związku z poznawaniem kolejnej litery z alfabetu, tym razem literki P, jak policja.

W trakcie spotkania panie policjantki - asp.szt. Tatiana Głuszko oraz asp. Krystyna Alaszewicz przypomniały pierwszakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa na drodze, w podróży, na placu zabaw oraz bezpieczeństwa w sieci. Ważnym elementem tej części spotkania było również uświadomienie dzieciom o ograniczeniu zaufania do osób obcych.

Po wysłuchaniu cennych rad dotyczących bezpieczeństwa, całość grupy udała się na plac komendy, gdzie przewodnik psa służbowego tłumaczył naszym gościom jak postępować w sytuacji, gdy spotkamy nieznanego nam psa.

Po przeprowadzonej pogadance asp. szt. Piotr Michalski ze swoim czworonożnym przyjacielem dał piękny pokaz tresury. Wnioskując po ilości uśmiechów, które gościły na twarzach naszych gości, to właśnie ta część spotkania cieszyła się największym zainteresowaniem.

Na zakończenie emocjonującej wycieczki, uczniowie mogli zobaczyć radiowóz od środka oraz na własne uszy usłyszeć jak bardzo głośne są sygnały uprzywilejowania.

Wizyta w kluczborskiej jednostce oraz spotkanie z policjantami, przyniosła wiele radości naszym małym gościom co można było wyczytać z ich uśmiechniętych buzi. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał prezent w postaci tematycznych książeczek " pierwszaki" oraz elementy odblaskowe.


 

  • policjantka podczas rozmowy z dziećmi
  • policjantka opowiadająca siedzącym w sali dzieciom o bezpieczeństwie
  • książeczki pierwszaki leżące na stole
  • policjantka opowiadająca siedzącym w sali dzieciom o bezpieczeństwie
  • pokaz tresury psa służbowego
  • dzieci stojące przy radiowozie
  • dzieci przytulające się do policjantki
Powrót na górę strony