Aktualności

Uczniowie oleskiej „branżówki” ćwiczyli na policyjnym torze sprawnościowym

Data publikacji 13.12.2023

Tym razem to uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie mogli zmierzyć się z torem sprawnościowym jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Tor złożony z ośmiu prób sprawnościowych pokonywali pod okiem policjantów – instruktorów z Olesna. Dodatkowo policjanci omówili kryteria jakie musi spełniać kandydat do służby w naszej formacji.

Olescy policjanci zorganizowali kolejne zajęcia na, których osoby zainteresowane służbą w naszej formacji mogły sprawdzić się na torze sprawnościowym jaki muszą zaliczyć przyszli policjanci. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas maturalnych oleskiej „branżówki”.

Młodzież pod okiem policyjnych instruktorów taktyki i technik interwencji pokonywała elementy toru przeszkód, co dało im możliwość zapoznania się z jednym z etapów kwalifikacji do służby w policji. Taki próbny test pozwala sprawdzić się oraz dopracować te elementy, które sprawiają największą trudność.

Dodatkowo podczas spotkania policjanci przekazywali młodzieży informacje na temat zasad rekrutacji i wymagań, jakie musi spełniać kandydat na policjanta. Szczegóły:  https://opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-polic

Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą wziąć udział w próbnych testach sprawności fizycznej, które są sukcesywnie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu oraz jednostki powiatowe w ramach „Dnia Kandydata”. Najbliższy test już 14 grudnia o godz. 18:30 na Sali Gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 na ul. Majora Hubala 2 w Opolu. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 47 864 2150/51 lub 695 872 410, 695 872 372. Zapraszamy!

  • Hala sportowa. Umundurowany policjant stoi przed grupą młodzieży.
  • Hala sportowa. Na pierwszym planie policjant w umundurowaniu stojący tyłem. W tle stojąca grupa młodzieży oraz stojący przed nimi policjant-instruktor w stroju sportowym.
  • Hala sportowa. Uczeń w stroju sportowym przeskakuje przez skrzynię gimnastyczną. Obok niego idzie policjant-instruktor.
  • Hala sportowa. Na pierwszym planie policjant w umundurowaniu ćwiczebnym. W tle policjant-instruktor stoi przed dwoma uczniami i omawia element toru sprawnościowego. Przed nimi leżący na parkiecie czarny materac gimnastyczny.
  • Hala sportowa. Uczeń w białek koszulce obiega chorągiewkę. W tle inni uczniowie.
  • Hala sportowa. Na pierwszym planie stoi policjant w mundurze ćwiczebnym. W tle policjant-instruktor klęczy przy materacu gimnastycznym, na którym leży manekin. Dookoła stoją uczniowie.
  • Hala sportowa. Uczeń w stroju sportowy przeskakuje przez skrzynie gimnastyczną podpierając się jedną ręką i przenosząc nogi bokiem nad skrzynią. Obok skrzyni idzie instruktor.
  • Broszura informacyjna w białek okładce z napisem informator dla kandydatów do służby w Policji.
Powrót na górę strony