Aktualności

Edukujemy najmłodszych wspólnie z Akademią Bezpieczeństwa PZU

Data publikacji 14.12.2023

Krapkowiccy policjanci uczestniczyli wczoraj w spotkaniu z uczniami, w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Zajęcia warsztatowe, przedstawienie teatralne, multimedialne pokazy oraz zajęcia praktyczne w strefie bezpiecznego ruchu odbyły się w Szkole Podstawowej w Strzeleczkach. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych.

Wczoraj (13.12) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach włączyli się w działania „Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU”, która ma na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w sieci. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach.

W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki, znajdowało się m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz tor przeszkód rowerowych. To właśnie tam, pod czujnym okiem policjantów, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach, poznać podstawowe zasady ruchu drogowego a także zapoznać się z niebezpieczeństwami jakie może spowodować brawura na drodze.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach w strefie pierwszej pomocy oraz w strefie bezpiecznego dorastania. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się strefa teatru gdzie w sposób łatwy i przystępny aktorzy przedstawili im zagadnienia związane z cyberprzemocą, zagrożeniami w sieci i kontaktem z nieznajomymi.

Celem naszych wspólnych działań jest przedewszystkim bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego przekazujemy i utrwalamy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jak i podczas gier oraz zabaw w domu. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych.

  • dzieci i policjanci na sali gimnastycznej
  • dzieci szkolą siś z przeprowadzania rko
  • dziewczynka trenuje przy urządzeniu do sprawdzania refleksu
  • dzieci przy stole

Film Akademia Bezpieczeństwa

Opis filmu: Akademia Bezpieczeństwa

Pobierz plik Akademia Bezpieczeństwa (format mp4 - rozmiar 14.07 MB)

Pliki do pobrania

  • 755 B
Powrót na górę strony