Aktualności

Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 01.12.2023

39-letni mieszkaniec Opola najpierw miał ukraść siekierę, a następnie grozić jej użyciem interweniującym pracownikom ochrony. Podejrzewany próbował uciec z miejsca, jednak po chwili został zatrzymany przez policjantów z komendy miejskiej. Skradzione mienie zostało odzyskane, a mężczyzna doprowadzony do jednostki Policji. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

27 listopada, po godz. 11:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z opolskich marketów budowlanych. Jak się okazało na miejscu interwencji, sprawa była znacznie poważniejsza.

Na parkingu przed sklepem, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę idącego z siekierą. Funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali podejrzewanego. Okazało się, że to właśnie 39-latek miał chwile wcześniej ukraść siekierę z marketu, a następnie grozić interweniującym pracownikom ochrony.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Usłyszał zarzuty związane z kradzieżą rozbójniczą i groźbami karalnymi. 39-latek został objętym policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony