Aktualności

Policjanci poznają historię Policji Państwowej

Data publikacji 29.11.2023

Izba Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu jest widomym znakiem, jakie w kartach historii naszego państwa, zapisała nasza formacja. Tradycja, historia i etos Policji swymi korzeniami sięgają bowiem już 20-lecia międzywojennego. Możliwość zetknięcia się bezpośrednio z historią jest cenną lekcją dla policjantek i policjantów, którzy są na początku swojej służby w Policji.

28 listopada, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu mięli okazję bezpośrednio zetknąć się z historią naszej formacji. W tym dniu spotkali się z kustoszem Izby Pamięci mł. asp. Michałem Błażejewskim, który opowiedział im o Policji Państwowej. Policjant przybliżył również sylwetkę patrona KWP w Opolu sierż. Piotra Jesienia. Dodatkowo kustosz tego miejsca opowiedział o specyfice Policji Województwa Śląskiego oraz o Policji Kobiecej. Odwiedzający mogli zobaczyć zgromadzone eksponaty, pochodzące z 20-lecia międzywojennego.

Taka żywa lekcja historii na pewno będzie cennym doświadczeniem dla funkcjonariuszy. W swojej służbie odwołujemy się bowiem do etosu, historii i tradycji funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.

Więcej o Izbie Pamięci - Eksponaty Izby Pamięci KWP w Opolu

Powrót na górę strony