Aktualności

Myślał, że umawia się z 14-latką - został zatrzymany

Data publikacji 21.11.2023

58-latek wpadł w policyjną zasadzkę. Był przekonany, że jedzie na spotkanie z 14-letnią dziewczyna, z którą umawiał się i której złożył przez Internet propozycję seksualną. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

W piątkowy wieczór policjanci dostali zgłoszenie z którego wynikało, że mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na jednym z portali przedstawiając się jako 14-latka nawiązał  kontakt z dorosłym mężczyzną. Podczas prowadzonej korespondencji mężczyzna wyraził chęć spotkania się składając jednocześnie propozycję czynności seksualnej.  Do tego spotkania miało dojść w ustronnym miejscu na terenie naszego powiatu.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla po uzyskaniu tych informacji zorganizowali zasadzkę. Gdy mężczyzna przyjechał w umówione miejsce „przywitali” go kryminalni. 58-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe. 58-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego propozycji innej czynności seksualnej osobie poniżej 15 lat.

Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do kędzierzyńsko-kozielskiej prokuratury, gdzie zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem. Za przestępstwo to grozi mu do 2 lat więzienia.

  • Policjant pilnuje zatrzymanego w pomieszczeniu dla zatrzymanych
  • Policjant prowadzi zatrzymanego do auta
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony