Aktualności

Nietrzeźwy sprawca kolizji z dożywotnim zakazem

Data publikacji 21.11.2023

Spowodował kolizję i uciekł z jej miejsca. Dzięki reakcji poszkodowanego, który pojechał za 39-latkiem, po chwili został on zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że kierujący dostawczym volkswagenem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko 3 promile. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

17 listopada, około godz. 9:30 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Boguszycach. Według zgłoszenia kierujący dostawczym volkswagenem doprowadził do kolizji z kierującym osobowym volkswagenem, po czym odjechał z miejsca. Poszkodowany kierowca ruszył za sprawcą kolizji, informując o wszystkim policjantów. Po chwili kierowca został zatrzymany przez policyjny patrol.

W trakcie kontroli okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko 3 promile alkoholu. Jednak spowodowanie kolizji i jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienia mężczyzny. Dalsze sprawdzenie pokazało bowiem, że 39-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

39-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia, a jego samochód odholowany. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony