Aktualności

W takcie jednego poranka zatrzymano aż dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał prawie 2 promile

Data publikacji 20.11.2023

W trakcie tylko jednego poranka policjanci biorący udział w działaniach „Trzeźwy poranek” zatrzymali aż 10 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Od wczesnych godzinnych porannych mundurowi przeprowadzili blisko 3400 badań trzeźwości. Dziś w swoim organizmie największe stężenie alkoholu we krwi, miał kierowca skody, który wydmuchał prawie 2 promile. Wszystkim kierowcom, którzy kierowali dziś pod wpływem alkoholu zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd.

Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu prowadząc intensywne kontrole kierowców, wyłączają z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a tym samym zdrowie i życie swoje, jak i innych osób.

Dzisiejsze działania „Trzeźwy poranek” połączyły siły policjantów z 4 powiatów: strzeleckiego, opolskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz krapkowickiego. Celem takich działań jest wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych. Policjanci prowadzili kontrole trzeźwości na ul.1 Maja w Strzelcach Opolskich oraz na drodze krajowej nr 94. Mundurowi poddali badaniu na trzeźwość prawie 3400 kierowców. W trakcie dzisiejszego poranka funkcjonariusze zatrzymali aż 10 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dzisiejszym niechlubnym rekordzistą jest 62-letni kierowca skody. Mężczyzna zlekceważył sygnał nadawany przez policjantów do zatrzymania się do kontroli drogowej, udając, że ich nie widzi, a następnie pojechał dalej jedną z ulic miasta. Jednakże policjanci będący na miejscu, nie zlekceważyli jego braku reakcji na ich polecenia, i pojechali za mężczyzną. Po zatrzymaniu auta, potwierdziło się, dlaczego kierowca chciał uniknąć kontroli trzeźwości. Od mężczyzny nie tylko wyraźnie była wyczuwalna była woń alkoholu, ale również miał problem z utrzymaniem równowagi. W chwili badania nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu strzeleckiego miał w wydmuchiwanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu.

Wszystkim zatrzymanym podczas działań „Trzeźwy poranek” kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu, strzelecka drogówka zatrzymała prawo jazdy. Teraz ich sprawą, w zależności od ujawnionego poziomu alkoholu w organizmie, zajmie się strzelecki sąd oraz prokuratura.

Przypominamy – nie ma pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Obniżona koncentracja, zaburzenia wzrokowe i opóźniona reakcja bardzo szybko mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne to nie wszystko. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców mają często tragiczny w skutkach finał.

 

  • Zdjęcie przedstawia policjanta kontrolującego trzeźwość.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta kontrolującego trzeźwość.
  • Zdjęcie przestawia dwa radiowozy.
Powrót na górę strony