Aktualności

Brzeski Festiwal Praw Dziecka

Data publikacji 20.11.2023

Prawo do życia, poszanowania godności i nauki. To tylko kilka z praw najmłodszych, o których mówi Konwencja Praw Dziecka. Wpisując się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu zorganizowała z tej okazji galę. Nasi policjanci oprócz tematu praw dziecka, podpowiedzieli również gdzie szukać pomocy kiedy te prawa są łamane.

Brzeski Festiwal Praw Dziecka - to inicjatywa Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. 18 listopada w Brzeskim Centrum Kultury odbył się finał przedsięwzięcia. Podczas uroczystej gali sala rozbrzmiewała dziecięcym śpiewem. Było mnóstwo radości i wzruszeń. Dzieci zostały nagrodzone za pracę konkursowe, które mówiły o ich prawach, co było wielokrotnie podkreślone przez prelegentów i organizatorów.

Podczas gali asp. szt. Maciej Hadzicki z grodkowskiego komisariatu mówił o formach przemocy, gdzie szukać pomocy i dlaczego warto reagować i nie pozostawać obojętnym kiedy jesteśmy świadkami przemocy. Przede wszystkim jednak spotkanie dotyczyło praw najmłodszych, które zawarte są w Konwencji o Prawach Dziecka. To między innymi prawo do życia bez przemocy i poniżania, ochrony przed złym traktowaniem, krzywdzeniem fizycznym oraz psychicznym, wypowiedzi własnego zdania, poszanowania godności i prywatności, a także do wychowania w rodzinie, opieki zdrowotnej wypoczynku i rozwijania zainteresowań.

Prawa dziecka to temat bardzo ważny i cały czas aktualny. Dlatego korzystając z okazji podkreśliliśmy, jak ważny jest wzajemny szacunek rówieśników względem siebie i dorosłych do dzieci. Dbajmy o nasze pociechy dawajmy im poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zawsze mogą na nas liczyć.

  • kolorowe prace plastyczne
  • policjant z dziewczynką na tle prac plastycznych
  • kolorowe prace plastyczne
  • rodzice oglądają prace plastyczne
  • rodzice oglądają prace plastyczne
  • policjant na scenie
Powrót na górę strony