Aktualności

Ukrywał się na Dolnym Śląsku - został namierzony i zatrzymany

Data publikacji 04.04.2018

Do 12 lat więzienia grozi 49-letniemu mieszkańcowi Prudnika podejrzanemu o rozbój. Mężczyzna miał napaść na 27-latka i zabrać mu telefon komórkowy. Podejrzany przed odpowiedzialnością ukrywał się na terenie województwa dolnośląskiego. Decyzją sądu został tymczasowy aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 22 marca, po godzinie 15:00, na terenie Prudnika. Jak ustalili interweniujący policjanci, 27-latek został napadnięty przez nieznanego wówczas mężczyznę. Napastnik miał kilkukrotnie uderzyć pokrzywdzonego i przewrócić go. Później zabrał mu telefon komórkowy. Mieszkaniec Prudnika swoje straty oszacował na 500 złotych.

Sprawą zajęli się prudniccy śledczy. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej oraz zebranych dowodów powiązali z tym przestępstwem 49-letniego mieszkańca Prudnika. Mężczyzna ukrywał się u swojej rodziny na terenie województwa dolnośląskiego – tam też został zatrzymany przez prudnickich kryminalnych.

49-latek usłyszał już zarzut rozboju. Mężczyzna ten był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

  • zdjęcie 1 #2
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 2

Film Pojechali za nim na Dolny Śląsk

Powrót na górę strony