Aktualności

Wf z policjantem – uczniowie dobrodzieńskiej mundurówki ćwiczyli na torze przeszkód

Data publikacji 16.11.2023

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Dobrodzieniu mogli zmierzyć się z torem przeszkód jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Tor przeszkód pokonywali pod okiem policjantów – instruktorów z Olesna i Dobrodzienia. Dodatkowo policjanci omówili kryteria jakie musi spełniać kandydat do służby w naszej formacji.

W piątek 10 listopada, w Zespole Szkół w Dobrodzieniu zorganizowaliśmy próbny test sprawnościowy dla przyszłych kandydatów do służby w Policji. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas maturalnych liceum o profilu mundurowym.

Młodzież pod okiem policyjnych instruktorów taktyki i technik interwencji pokonywała elementy toru przeszkód, co dało im możliwość zapoznania się z jednym z etapów kwalifikacji do służby w policji. Taki próbny test pozwala sprawdzić się i dopracować poszczególne elementy, które mogłyby wymagać poprawy.

Dodatkowo podczas podczas spotkania policjanci przekazywali młodzieży informacje na temat zasad rekrutacji i wymagań, jakie musi spełniać kandydat na policjanta. Szczegóły:  https://opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-polic

Wszyscy zainteresowani służbą w Policji mogą wziąć udział w próbnych testach sprawności fizycznej, które są sukcesywnie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu oraz jednostki powiatowe w ramach „Dnia Kandydata”. Najbliższy test już 18 listopada o godz. 11.00 w Hali Sportowej Politechniki Opolskiej.

Kolejne terminy spotkań to: 23 listopada godz. 18:30, 7 grudnia, godz. 18:30 oraz 14 grudnia godz. 18:30 na Sali Gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 na ul. Majora Hubala 2 w Opolu. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 47 864 2150/51 lub 695 872 410, 695 872 372. Zapraszamy!


 

 • Sala gimnastyczna. Czterech umundurowanych policjantów stoi przed grupą młodzieży ustawioną w szeregu.
 • Sala gimnastyczna. Policjant- instruktor w stroju sportowym. Demonstruje jedno z ćwiczeń podczas rozgrzewki. Przed nim grupa młodzieży naśladuje ćwiczenie.
 • Sala gimnastyczna. Policyjny instruktor stoi obok płotków lekkoatletycznych. Przed nim grupa młodzieży.
 • Sala gimnastyczna. Instruktor demonstruje jeden ze sposobów pokonywania skrzyni gimnastycznej. Obok stoi grupa młodzieży.
 • Sala gimnastyczna. Na rozłożonych na podłodze materacach gimnastycznych jeden z uczniów wykonuje przewrót w tył. Obok stoi instruktor.
 • Sala gimnastyczna. Uczennica w koszulce z napisem Klasa Mundurowa stoi przed ułożonymi na podłodze materacami gimnastycznymi. Przed nią inny ćwiczący wykonuje przewrót w przód.
 • Sala gimnastyczna. Na pierwszym planie stojący tyłem instruktor. Przed nim Uczniowie ustawieni w szeregu rzucają piłkami lekarskimi.
 • Sala gimnastyczna. Na materacu gimnastycznym rozłożonym przy drabince gimnastycznej, uczennica wykonuje skłony w przód z piłką lekarską. Obok stoi instruktor.
 • Stoper sportowy. Na wyświetlaczu zatrzymany czas jedna minuta i 29 sekund. W tle drabinki gimnastyczne.
 • Sala gimnastyczna. Uczennica biegnie pomiędzy ułożonymi na podłodze pachołkami. Obok stoją instruktorzy.
Powrót na górę strony