Aktualności

Kolejne odblaski dla niechronionych rozdane

Data publikacji 28.03.2018

Policjanci z Brzegu włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działaliśmy w całym powiecie, rozdawaliśmy odblaski, przestrzegaliśmy przed brakiem rozwagi na drodze – zarówno niechronionych jak i kierowców samochodów. Namawialiśmy do wzajemnego szacunku i kultury na drodze.

Kolejne odblaski trafiły do mieszkańców naszego powiatu. Tym razem policjanci rozdawali je podczas ogólnopolskiej akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Dzięki takim działaniom najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze – piesi i rowerzyści – są lepiej widoczni. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe sprawiają, że kierowca samochodu widzi nas nawet ze 150 m. Niezależnie od pory roku powinniśmy je nosić po zmroku, nie tylko poza terenem zabudowanym. Również w miastach i mniejszych miejscowościach, tam gdzie nie ma chodników a pobocza bywają niebezpieczne i nieoświetlone.

Wczorajsza akcja była zorganizowana przede wszystkim po to aby wzmóc świadomość pieszych i rowerzystów. Przekazać im jak ważne, dla ich własnego bezpieczeństwa, jest szanowanie przepisów drogowych. To działania edukacyjne, poprzez które dbamy o zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach, ale także egzekwujemy stosowanie się do prawnych norm.

Policjanci skupili uwagę na pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych, wbiegających przed nadjeżdżający pojazd, wchodzących na jednię zza pojazdu czy przeszkody i poruszających się niewłaściwą stroną jezdni. Sprawdzaliśmy również jak kierowcy zachowują się względem niechronionych: czy ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach i nie zatrzymują się na „zebrach” uniemożliwiając przejście. Szacunek do prawa i wzajemna kultura – to dwie postawy dzięki którym na naszych drogach będziemy czuć się bezpieczniej. Warto pamiętać, że życie i zdrowie mamy tylko jedno, a lekceważenie przepisów i praw drugiego człowieka na drodze szybko może okazać się zgubne.

Podczas działań rozdawaliśmy odblaski, które zostały zakupione przez Brzeskiej Stowarzyszenie Promocji Zdrowia.

  • Akcja NURD
  • Akcja NURD
  • Akcja NURD
  • Akcja NURD
  • Akcja NURD
  • Akcja NURD
Powrót na górę strony