Aktualności

Inauguracja książeczki „Bezpieczny Przedszkolak”

Data publikacji 10.10.2023

Książeczka "Bezpieczny Przedszkolak" jak co roku promuje właściwe zachowania i postawy wśród najmłodszych. Autorem okładki do tego podręcznika został tym razem przedszkolak z Publicznego Przedszkola w Bogacicy oddział zamiejscowy w Bażanach. To nagroda za zwycięstwo w konkursie plastycznym poświęconym właśnie bezpieczeństwu. Na uroczystości był obecny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Teraz książeczka trafi do przedszkoli w naszym województwie.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z działań profilaktycznych mających na celu propagowanie bezpiecznych postaw, jest konkurs na okładkę książeczki "Bezpieczny Przedszkolak", zorganizowany przez Opolską Policję. Wśród 113 nadesłanych prac konkursowych zwyciężyła praca przedszkolaka z Bażan.

To właśnie w tym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja książeczki "Bezpieczny Przedszkolak". Na spotkaniu z najmłodszymi obecni byli organizatorzy oraz przedstawiciele służb mundurowych, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku mł.insp. Łukasz Gigiel. oraz Naczelnik Wydziału Prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu nadkom. Szymon Wideł.

Książeczka "Bezpieczny Przedszkolak" trafi teraz do przedszkoli w naszym województwie. Dzięki niej najmłodsi zapoznają się z zasadami bezpiecznego i kulturalnego zachowania na drodze oraz w środkach komunikacji.

Zwycięzcom i innym uczestnikom dziękujemy za zgłoszenia i życzymy dalszych sukcesów.


 

  • policjant przemawia w tle napis wojewódzki konkurs plastyczny bezpieczny przedszkolak
  • Zastępca komendanta gratuluje zwyciężczyni konkursu
  • policus maskotka opolskiej policji podaje rękę zwyciężczyni konkursu
  • dzieci w strojach krakowiaka prezentują część artystyczną
  • grupowe zdjęcie
  • policjant przewodnik psa prowadzi pogadankę , policjant kuca przy dzieciach
  • dzieci bawiące sie na palcu przedszkola w tle policuś
Powrót na górę strony