Aktualności

Podejrzani o pobicie zatrzymani

Data publikacji 16.03.2018

Policjanci z Głubczyc zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o pobicie kierowcy ciężarówki. Dodatkowo jeden z nich ukrywał się przed zasądzoną karą pozbawienia wolności. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Na początku marca, policjanci z Głubczyc otrzymali zgłoszenie o pobiciu kierowcy samochodu ciężarowego. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali pokrzywdzonego 52-latka.

Mundurowi ustalili, że do jego ciężarówk wszedł mężczyzna, który nie chciał wysiąść z kabiny. Po chwili dołączyli do niego jeszcze dwaj koledzy i razem dotkliwie pobili 52-latka, po czym uciekli. Policjanci rozpoczęli poszukiwania za podejrzanymi.

Już po kilku minutach od zdarzenia na jednej z ulic miasta, patrol zauważył mężczyzn, którzy odpowiadali sporządzonemu rysopisowi. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu w wieku od 19 do 28 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem pokazało, że każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że jeden z zatrzymanych - 23-latek, był poszukiwany nakazem do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wszyscy usłyszeli już zarzut pobicia. takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 3 lat więzienia. Natomiast 23-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę.

Powrót na górę strony