Aktualności

Kongres Bezpieczeństwa z udziałem opolskich policjantów

Data publikacji 29.09.2023

Opolscy funkcjonariusze wzięli udział w I Regionalnym Kongresie Bezpieczeństwa Województwa Opolskiego. Garnizon opolski reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski. Podczas wydarzenia omawiano tematykę związaną m.in. z ruchem drogowym, cyberprzestępczością oraz rolą dzielnicowego w społeczeństwie. Mundurowi wymieniali się wiedzą i doświadczeniami z różnymi specjalistami, a wszystko po to by mieszkańcy Opolszczyzny czuli się bezpiecznie.

28 września br. w Opolu odbył się I Regionalny Kongres Bezpieczeństwa Województwa Opolskiego. W wydarzeniu brali udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci innych instytucji, mających związek z bezpieczeństwem Opolszczyzny. Celem spotkania było omówienie zagrożeń, z jakimi borykają się mieszkańcy naszego województwa oraz ustalenie jednolitej strategii w ich eliminowaniu.

Podczas kongresu opolską Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski. W wydarzeniu brał udział również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP Opole mł. insp. Piotr Boba oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Opole nadkom. Szymon Wideł, który przedstawił słuchaczom jak ważną rolę w lokalnej społeczności pełni dzielnicowy.

Podczas kongresu odbył się również pokaz sprzętu służb mundurowych. Funkcjonariusze Policji zaprezentowali flotę, jaką na co dzień pełnią służbę na drogach Opolszczyzny. Policjanci prewencji przedstawili sprzęt, jaki wykorzystują w trakcie poszukiwań zaginionych osób. Przy stanowisku doborowym chętni mogli dowiedzieć jak przebiega rekrutacja do naszej służby. Z kolei technicy kryminalistyki pokazali sprzęt oraz radiowóz, jaki wykorzystują podczas obsługi zdarzeń kryminalnych.

  • Zdjęcie przedstawia przedstawicieli służb mundurowych na kongresie bezpieczeństwa.
  • Zdjęcie przedstawia kongres bezpieczeństwa z udziałem Policji.
  • Zdjęcie przedstawia flotę opolskiej Policji.
  • Zdjęcie przedstawia stanowisko policyjne podczas kongresu bezpieczeństwa.
  • Zdjęcie przedstawia flotę opolskiej Policji.
  • Zdjęcie przedstawia ambulans pogotowania ratunkowego.
  • Zdjęcie przedstawia stanowisko policyjne.
  • Zdjęcie przedstawia stanowisko policyjne podczas kongresu bezpieczeństwa.
Powrót na górę strony