Aktualności

Wojewódzkie działania NURD

Data publikacji 28.09.2023

Jesienna aura nie jest wymarzoną porą roku dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Zmienne warunki atmosferyczne, coraz szybciej zapadający zmrok, poranne zamglenia nie sprzyjają bezpieczeństwu. Warto o tym pamiętać będąc zarówno pieszym i zadbać o swoja widoczność i kierowcą aby dostosować prędkość do panujących warunków.

Wciąż pomimo licznych apeli do uczestników ruchu drogowego i nałożonych kar za nieprawidłowe zachowanie na drodze, nadal zdarzają się skrajnie niebezpieczne sytuacje, że kierowcy wjeżdżają na przejście dla pieszych, pomimo nadawanego na sygnalizatorze świetlnym, światła czerwonego, omijają lub wyprzedzają na pasach oraz nie ustępują pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.


W wielu przypadkach piesi również popełniają liczne wykroczenia zagrażające ich własnemu bezpieczeństwu. Tłumacząc się pośpiechem wchodzą na jezdnie zza pojazdu, przechodzą,
a niekiedy nawet przebiegają po jezdni w miejscach niedozwolonych czy też nie upewniają się czy bezpiecznie mogą wejść na jezdnie lub przejście dla pieszych.
Jak na ironię losu do największej ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych dochodzi w miejscach gdzie powinni się oni czuć najbezpieczniej czyli na przejściach dla pieszych.


Dlatego aby przypomnieć o tych najważniejszych aspektach przez cały czwartek (28 września 2023r.)  policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożoną akcję pn. ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, która ma na celu w maksymalnym stopniu ograniczenie liczby zdarzeń z tą zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony