Aktualności

Transgraniczne poszukiwania za zaginiona kobietą

Data publikacji 25.09.2023

Głubczyccy policjanci zostali powiadomieni o zaginionej kobiecie na terenie przygranicznym. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania wspólnie z Policjantami z Czech. Takie było założenie ćwiczenia sztabowego, w którym wzięli udział funkcjonariusze z głubczyckiej komendy razem z kolegami z Czech. Policjanci zrealizowali założenia. Już po kilkunastu minutach kobieta cała i zdrowa została odnaleziona tuż za granicą naszego kraju. 80-latce nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Dyżurny Komendy Policji w Głubczycach wcześniej rano otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 80-letniej mieszkanki Czech. Według zgłoszenia kobieta miała przekroczyć naszą granicę w Pilszczu.

Na miejsce skierowano patrole, które rozpoczęły przeczesywanie tereny przygranicznego. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta powróciła do Republiki Czeskiej. Natychmiast tę informację przekazali Czeskim Policjantom, którzy włączyli się w poszukiwania.

Już po kilkunastu minutach 80-latka została odnaleziona w jednej z Czeskich miejscowości. Kobieta cała i zdrowa została przewieziona do swojego miejsca zamieszkania. Wzorowa współpraca Polskich i Czeskich Policjantów przyczyniła się do szybkiego odnalezienia kobiety.

Na szczęście to wszystko, to tylko ćwiczenia, których organizatorem była Komenda Policji w Opawie oraz Głubczycach. Celem ćwiczeń było doskonalenie międzynarodowej współpracy Policji. 

Film Projekt_bez_nazwy.mp4

Powrót na górę strony