Aktualności

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 21.09.2023

Ponad 700 przeprowadzonych kontroli pojazdów i blisko 520 ujawnionych wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości to efekt środowych działań pn. "Prędkość". Policyjna akcja objęła swoim zasięgiem cały kraj, w tym drogi naszego województwa. Policjanci ruchu drogowego byli w miejscach zagrożonych wykroczeniami i głównie zwracali uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Przypominamy - nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.

20 września, w ramach ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), policjanci ruchu drogowego na terenie całego kraju przeprowadzili działania pn. "Prędkość". Również w naszym województwie funkcjonariusze zajmujący się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zaangażowali się w te działania.

Policjanci w trakcie służby zwracali szczególną uwagę na kierujących poruszających się z nadmierna prędkością i łamiących dopuszczalne limity. Przy wykorzystaniu radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, ręcznych mierników prędkości i alkosensorów policjanci przeprowadzili ponad 700 kontroli pojazdów. W trakcie całodniowych działań ujawnili oni blisko 520 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najbardziej tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Dlatego nasz nieustający apel o przestrzeganie przepisów drogowych, dostosowanie prędkości do panujących warunków i zagęszczenia ruchu. Pamiętajmy rownież, że na drodze najważniejszy jest wspólny szacunek.

Powrót na górę strony