Aktualności

Ukradł skarbonkę z pieniędzmi na cele charytatywne

Data publikacji 19.09.2023

Prudniccy policjanci już chwilę po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorego dziecka. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienienie i zwrócili właścicielowi. 39-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego nie chciał wytłumaczyć swojego zachowania. Wpadł na jednej z ulic Prudnika ze skarbonką w rękach.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (16 września), po godzinie 20:00 na terenie miasta. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży skarbonki z pieniędzmi na cele charytatywne. W skarbonce miało znajdować się 150 złotych. Pieniądze przekazywane przez klientów sklepu miały trafić na leczenie chorego dziecka.

Interweniujący na miejscu policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna już chwilę później został zatrzymany. Nie umiał wytłumaczyć w racjonalny sposób swojego zachowania.

39-latek za swój czyn został ukarany mandatem. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie, które zostało zwrócone właścicielowi.

Powrót na górę strony