Aktualności

Nietrzeźwy 21-latek zatrzymany na motorowerze

Data publikacji 18.09.2023

Do 2 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi gminy Lubsza, który kierował motorowerze pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny dzięki czujności świadków. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 21-latkowi poza karą więzienia grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowco, bądź odpowiedzialny na drodze. Nie lekceważ prawa. Oprócz konsekwencji prawnych może cię to kosztować zdrowie, a nawet życie twoje i innych użytkowników dróg.

17 września, około godziny 10:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Lubsza motorowerem ma jechać nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego.

We wskazane miejsce pojechali policjanci. Na trasie między Kościerzycami, a Czepielowicami zauważyli motorower opisany w zgłoszeniu i od razu zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca - jego bełkotliwa mowa i problem z równowagą świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że 21-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Jeśli masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu bądź środków odurzających. Nie zwlekaj i poinformuj nas o tym. Sprawdzimy każde przypuszczenie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

Powrót na górę strony